Choď na obsah Choď na menu
 


Volkswagen Golf 5.generácie v štýle stance

 Dnes si predstavíme jeden veľmi vydarený päťkový Golf, ktorý pochádza až spoza „veľkej mláky“. Vidieť ho bolo a je možné na serveroch Stancenation, čo je komunita ľudí s rovnakými záujmami – špecifické úpravy vozidiel s cieľom priblížiť auto čo najviac k zemi. 

Pretože platí jedno zlaté pravidlo – kolesá a podvozok robia štýlové či športové auto. Čo z pekných kolies, keď medzera medzi lamom blatníka a samotnou pneu je väčšia ako celá päsť? To ale nie je prípad tohto bielučkého päťkového Golfa položeného na tradične obľúbených BBS diskoch

K úžasnému výzoru auta nie je potrebná inštalácia najrôznejších karosárskych doplnkov či iných bežných alebo neortodoxných dielov, sexy výraz je možné dosiahnuť kvalitným podvozkom a štýlovými diskami, ktorým sekundujú detaily karosérie, či už zvonku alebo zvnútra. To je presne prípad dnes predstaveného Volkswagenu Golf V v bielej perleti, ktorý si svoj život užíva na neuveriteľne sexy diskoch BBS RS s rozmermi 8,5x17 palcov vpredu a 10x17 palcov vzadu. 

Majiteľ je detailista a vidno to práve na týchto úžasných diskoch – límec je v čiernej lesklej a stred je v špecifickej hrdzavej zlatej, ktorej sekunduje panel predného nárazníka v rovnakom odtieni. Ak sa bavíme o komunite Stancenation, či Canibeat, niektorým je jasné, že pri dokonalých diskoch neostalo.

volkswagen-golf-v_stancenation-tuning_bbs-rs_1.jpg

Poriadny fittment (rozumej doslova posadenie, resp. zapadnutie pneu do blatníka) je výsledkom správneho výberu rozmeru pneu a majiteľ tohto bieleho zajaca si vybral viac než dobre. Predné disky BBS sú obuté do pneumatík o rozmeroch 205/40/17, no a zadné pneu majú rozmer205/45/17

Aby bola táto prestavba kompletná, bolo nutné zvoliť podvozok pre tohto krásavca a čím bližšie k zemi, tým lepšie. Majiteľ sa preto rozhodol prevzduchový podvozok zložený z vakov pre prednú nápravu Air Lift Slam XL ovládanej moderným systémom Easy Street Auto Pilot Systema zadnú nápravu Universal Air: Air House II. Celé toto spoločenstvo je dopované vzduchom z päť galónovej nádoby spojenej s dvojicou silných kompresorov o kapacite 480c.

volkswagen-golf-v_stancenation-tuning_bbs-rs_2.jpg

volkswagen-golf-v_stancenation-tuning_bbs-rs_3.jpg